Šuo nevalgo. Ką daryti, jei jūsų augintinis prarado apetitą

Šuo gali prarasti apetitą dėl įvairių priežasčių: jam nepatinka naujas maistas, jis yra permaitintas arba stresuoja dėl pokyčių namų aplinkoje ar rutinoje.

Tačiau apetito praradimas gali byloti ir apie sveikatos problemas. Jei jūsų šuo yra nuolat apsnūdęs ir be energijos, sulysęs, ar pastarosiomis dienomis pradėjo vemti, svarbu nedelsiant kreiptis į veterinarą.

Taigi, kokiais atvejais apetito praradimas byloja apie rimtas problemas reikalaujančias specialisto pagalbos, o kada to priežastys yra kur kas paprastesnės?

Jei ieškote specializuotų maisto produktų savo augintiniui, „Acana“ sausas maistas šunims iš mūsų parduotuvės asortimento bus puikus pasirinkimas optimaliai šuns mitybai palaikyti.

Kokie simptomai byloja, jog šuo prarado apetitą?

Kokios yra pagrindinės priežastys, dėl kurių šuo nevalgo?

Jam nepatinka naujas maistas

Viena iš dažniausių priežasčių, kodėl šuo atsisako valgyti, yra tai, kad jam nepatinka naujas maistas.

Šunys, visai kaip žmonės, turi savo mėgstamus skonius ir nebūtinai gali pripažinti jūsų parinktą ėdalą, ypač jei augintinis ir taip valgo išrankiai.

Permaitinimas

Kartais šunys nevalgo dėl labai paprastos priežasties – jie jaučiasi sotūs.

Jei augintiniui per visą dieną duodate daug užkandžių ar skanėstų, jis nejaus didelio alkio, todėl pagrindinio savo maisto gali ir nevalgyti.

Stresas ir didesni pokyčiai namų aplinkoje

Stresas kylantis dėl didesnių pokyčių namų aplinkoje ar kasdienėje šuns rutinoje gali turėti didelės įtakos šuns apetitui.

Pavyzdžiui, persikraustymas į naują namą, šeimos nario praradimas ar naujo augintinio atsiradimas, yra tik keletas atvejų kurie gali sukelti laikiną apetito praradimą.

Išrankumas

Kai kurie šunys yra labai išrankūs dėl maisto ir gali atsisakyti valgyti, jei jų įprastas maistas nėra patiekiamas.

Tokiu atveju, verta išbandyti įvairias maisto rūšis ir skonius, kurie paskatins šunį vėl mėgautis maistu.

Sveikatos problemos

Kai kuriais atvejais apetito praradimas signalizuoja apie pašlijusią šuns sveikatą.

Dantų problemos, virškinimo trakto ligos, infekcijos, ar net rimtesnės sveikatos būklės kaip vėžys ar kepenų sutrikimai, gali būti priežastys dėl ko augintinis yra praradęs apetitą.

Kada kreiptis į veterinarą?

Jei pastėbėjote, jog jūsų šuo nevalgo ilgiau nei 24 valandas, yra letargiškas/apsnūdęs, vemia ar turi kitų sveikatos sutrikimų požymių, būtina nedelsiant kreiptis į veterinarą.

Kaip padėti šuniui namuose, jei jis nevalgo?

AspektasAprašymas
Naujų maisto produktų įvedimasPabandykite į šuns racioną įtraukti įvairių skonių sveikus skanėstus, derinkite sausą ir šlapią maistą, kaitaliokite skonius, tam, kad išsiaiškintumėte, kurį maistą jis mėgsta labiau. Pakeitimus atlikite palaipsniui, kad išvengtumėte virškinimo sutrikimų.
Maisto papildymas skaniais priedaisKartais paprastas maisto papildymas skaniais priedais gali padidinti šuns susidomėjimą maistu. Tai gali būti nedidelis kiekis virinto naminio vištienos sultinio, šiek tiek keptos lašišos ar šviežio, saugios šuniui daržovės.
Maisto šildymasŠiek tiek pašildykite maistą – tai pastiprins jo kvapą, kuris yra labai svarbus šuniui renkantis maistą.
Pasivaikščiokite prieš maitinimąLengvas pasivaikščiojimas ar šiek tiek pratimų prieš valgį taip pat gali padidinti šuns apetitą.
Nustatykite aiškų maisto grafikąNustatykite aiškų dienos maitinimo grafiką, maitindami šunį vieną ar du kartus per dieną. Vietoj to, kad leistumėte šuniui valgyti savarankiškai iš dubens visą dieną, pabandykite pradėti jį maitinti konkrečiu laiku. Tai padės formuoti geresnius maitinimosi įpročius ir užtikrins, jog šuo bus labiau išalkęs.

Kiti D.U.K. (Dažniausiai Užduodami Klausimai)

Kokie dar simptomai byloja apie šuns sveikatos problemas?

Pasikeitusi išmatų konsistencija, kvėpavimo problemos, pernelyg didelis troškulys ir nenatūralus mieguistumas gali rodyti rimtesnes sveikatos problemas.

Ar vakcinos/vaistai gali sukelti laikiną apetito praradimą?

Taip, kai kurios vakcinacinos ar vaistai, ypač tie, kurie skirti parazitams gydyti, gali sukelti laikiną apetito praradimą. Tai paprastai yra trumpalaikė reakcija, tačiau, jei šuo ilgai nevalgo, rekomenduojama kreiptis į veterinarą.

Kaip mitybos pokyčiai gali paveikti šuns apetitą?

Per didelis maisto kiekis, pernelyg dažnas valgymas ir netinkamos kokybės maistas yra vienos pagrindinų priežasčių kodėl šunys nevalgo. Svarbu palaipsniui įvesti bet kokius naujus maisto produktus ir užtikrinti, kad šuo gauna subalansuotą ir jam tinkamą maistą.

Kokios prevencinės priemonės gali padėti išvengti apetito problemų šunims?

Reguliarios sveikatos patikros, subalansuota mityba pagal šuns amžių, veislę ir sveikatos būklę, taip pat streso mažinimas ir tinkamas fizinis aktyvumas yra pagrindiniai veiksniai, padedantys išlaikyti gerą šuns apetitą. Be to, svarbu palaikyti nuoseklų maitinimo grafiką ir vengti dažnų užkandžių tarp pagrindinių maitinimų.