Vasaros dienos su šunimi ar kate paprastai būna nuostabios – ilgi pasivaikščiojimai, žaidimai ar tiesiog malonus poilsis kartu su savo augintiniu. Tiesa, tokie pasibuvimai lauke mūsų numylėtiniams gali kelti ir tam tikrą pavojų, kadangi šis metų laikas yra laikomas „auksiniu“ erkėms ir įvairiems kitiems parazitams.
Visai kaip ir žmonėms, erkės kelia rimtą pavojų gyvūnų sveikatai dėl galimų perduoti ligų, todėl šeimininkams būtina imtis visų atsargos priemonių norint apsaugoti savo keturkojus.
Šiame straipsnyje, plačiau pakalbėsime apie tai kaip apsaugoti šunį ar katę nuo erkių vasaros laikotarpiu: kaip atpažinti jų įkandimus ir kokių prevencinių priemonių imtis norint apsaugoti gyvūną nuo šių parazitų.
Sustiprinti gyvūno sveikatą padės ir tinkama, subalansuota mityba. Mūsų parduodamas „Acana“ sausas maistas šunims ar katėms siūlo puikų, imunitetą stiprinantį naudingųjų medžiagų kompleksą ir platų skonių asortimentą.
Erkių keliamas pavojus vasaros metu
Šilti vasaros mėnesiai – palankiausias laikotarpis veistis erkėms ir kitiems ligas sukeliantiems parazitams.
Erkių įkandimai ne tik sukelia niežėjimą, įvairius uždegimus ar alergines reakcijas, tačiau kartu gali perduoti itin pavojingas ligas tokias kaip Erlichiozė ar Laimo liga.
Pastarieji susirgimai gali sukelti labai rimtų problemų gyvūno sveikatai ar net kelti grėsmę jo gyvybei, todėl kiekvienam šeimininkui būtina žinoti kaip tinkamai augintinį apsaugoti nuo šio parazito įkandimų.
Kaip atpažinti erkių įkandimus šuniui ar katei?
Norint apsaugoti savo keturkojį draugą nuo erkių keliamo pavojaus, vienas svarbiausių dalykų yra mokėti atpažinti šio parazito įkandimą.
Dažniausi erkės įkandimo požymiai būna:
- Plika akimi matoma erkė – akivaizdžiausias erkės įkandimo požymis bus rasti ją įsisiurbusią į gyvūno odą. Dažniausiai šie parazitai įsisiurbia kaklo, galvos, ausų ar kojų srityse.
- Paraudimai, patinimai – erkės įkandimas gali sukelti tinimą, paraudimus ar uždegimus tam tikroje vietoje.
- Nuolatinis kasymasis – jei šuo ar katė nuolat kaso tam tikrą kūno vietą, tai vėl gi gali būti šio parazito įkandimo požymis, todėl įdėmiai peržiūrėkite tą vietą.
- Karščiavimas, tingumas – kai kuriais atvejais po įkandimo gyvūnas gali pradėti karščiuoti, aptingti.
Jei pastebėjote kažkurį iš šių įkandimo požymių, reikėtų nedelsiant kreiptis į veterinarą gyvūno būklės įvertinimui ir jei bus diagnozuojama liga, gydymo metodikos parinkimui.
Efektyviausios erkių įkandimų prevencijos priemonės
Geriausia apsauga nuo erkių įkandimų bus tinkama jų prevencija.
Žemiau, keletas patarimų, kaip apsaugoti savo augintinius nuo erkių vasaros metu:
- Naudokite specialų antkaklį – vienas iš efektyviausių būdų apsaugoti šunį ar katę nuo erkių yra naudoti specialius antkaklius nuo parazitų. Jie ne tik atgraso erkes, tačiau ir kitus parazitus tokius kaip blusos.
- Erkių šalinimas iš namų aplinkos – augintinis grįžęs iš lauko erkių gali parnešti į namų aplinką, kur šie parazitai kels grėsmę ne tik jam, bet ir jums bei jūsų namiškiams. Labai svarbu namų aplinkoje palaikyti tinkamą švarą, reguliariai valyti ir pačio gyvūno guolį.
- Prevencinių skiepų svarba – pasikonsultuokite su savo veterinaru ir pasirūpinkite, jog gyvūnas turi visus reikiamus skiepus nuo pavojingų erkių pernešamų ligų tokių kaip Erlichiozė ar Laimo liga.
Pabaigai
Norint apsaugoti savo šunį ar katę nuo erkių ir kitų parazitų keliamo pavojaus vasaros metu, labai svarbu, jog šeimininkai liktų budrūs.
Įmantis reikiamų prevencinių priemonių tokių kaip specialus antkaklis nuo parazitų, skiepai ir augintinio tikrinimas po kiekvieno pasivaikčiojimo lauke ženkliai sumažins erkės įsisiurbimo riziką.
Na, o jei taip vis dėl to atsitiks, būtina kuo skubiau parazitą šalinti, o pastebėjus rimtus įkandimo požymius, kreiptis į veterinarijos specialistą.