kaip išsirinkti draskyklę katėms

Draskymas – natūralus katės instinktas kurio reikšmė yra kur kas didesnė nei šeimininkams atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Jo dėka jos ne tik išlieja susikaupusią energiją, tačiau kartu save nuramina psichologiškai, pažymi teritoriją savo kvapu.

Mūsų numylėtiniams labai svarbu turėti vietą namuose kur jie galėtų draskytis, nes kitu atveju kentės mūsų baldai, užuolaidos, sienos ir kitos namų vietos.

Būtent tam skirtos priemonės yra specialios draskyklės katėms. Priešingai nei yra įprasta manyti, tai yra kur kas daugiau nei eilinis žaislas katei, o svarbi priemonė kuri leis gyvūnui patenkinti savo prigimtinį instinktą ir net gi užtikrinti geresnę jo sveikatą.

Šiame straipsnyje – apie tai kaip išsirinkti geriausią draskyklę savo katei: svarbiausius faktorius renkantis ją, pagrindinius tipus ir tai kaip greičiau pripratinti kačiuką prie naujo daikto.

Tinkamai katės sveikatai labai svarbi ir visavertė mityba. Reikalingą gyvūnui medžiagų balansą gyvūnui gauti padės Acana sausas maistas katėms.

Kodėl katėms svarbu draskytis?

Draskymasis yra laikomas visiškai natūraliu, prigimtiniu kačių instinktu, kurį laikas nuo laiko gyvūnui yra privalu patenkinti.

Jo nauda gyvūnui yra kur kas didesnė nei mums gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio:

Dėl šių priežasčių, namuose labai svarbu turėti tam tikrą objektą kurį katė galėtų laisvai padraskyti. Priešingu atveju gali nukentėti mūsų baldai, sienos, grindys ir kiti buityje esantys daiktai.

Būtent tam ir yra skirtos specialios kačių draskyklės.

Sekančioje sekcijoje, apie svarbiausias ypatybes renkantis jas.

Svarbiausi faktoriai renkantis kačių draskyklę

Pagrindiniai dalykai į kuriuos reikėtų atsižvelgti būtų:

Pagaminimo medžiaga

Nuo draskyklės pagaminimo medžiagos priklausys gaminio kokybė ir patvarumas. Rekomenduotume rinktis medienos, gofruoto kartono ar sizalio virvės draskykles, kadangi jos pasižymi geriausiu kainos ir kokybės santykiu.

Patvarumas

Renkantis draskyklę taip pat labai svarbu įvertinti jos patvarumo aspektą. Čia daug reikšmės taip pat turės medžiaga iš kurios pagamintas produktas. Tas ypač svarbu, jeigu katė draskosi daug, kadangi kitaip draskyklė greitai susidevės.

Dydis

Galiausiai reikėtų parinkti tinkamo dydžio draskyklę. Svarbu, jog ji būtų katei patogaus aukščio ir pločio patogiam draskymui.

Koks draskyklės tipas labiausiai tiks mano katei?

Draskyklių katėms būna įvairių, tačiau paprastai jos yra skirstomos į du pagrindinius tipus: horizontalias ir vertikalias. Geriausias pasirinkimas šiuo aspektu priklausys nuo jūsų katės elgesio.

Jei gyvūnas mėgsta draskyti įvairius horizontalius paviršius, tokius kaip pavyzdžiui, kilimą ar grindis, natūralu, jog horizontali draskyklė bus geriausias pasirinkimas.

Jei katė kur kas labiau linkusi draskyti lovos ar sofos kraštą, užuolaidas, durų staktą, tuomet tokiu atveju tinkamesnis bus vertikalios draskyklės variantas.

Žinoma, jeigu gyvūnas dar visiškai jaunas ir draskytis dar nepradėjo, tuomet tiks bet kuris iš šių variantų.

Verta paminėti ir tai, jog kai kurie draskyklių variantai gali pasiūlyti ir papildomų ypatybių tokių kaip guolis katei, galimybę prikabinti mėgstamus žaisliukus ir t.t.

Todėl tai taip pat svarbu įvertinti prieš įsigijant draskyklę.

Kaip pripratinti katę prie naujos draskyklės?

Yra keletas būdų greičiau pripratinti gyvūnų prie šios priemonės:

  1. Pastatykite draskyklę toje zonoje kur katė praleidžia daugiausiai laiko
  2. Padėkite skanėstų ar žaislų ant draskyklės, tam, kad ji prie jos ateitų.
  3. Pagirkite kačiuką, duokite jam skanėstų ar pažaiskite su juo kai jis ja pasinaudoja draskykle.

Pabaigai

Straipsnyje pasidalijome keletu paprastų patarimų kaip reikėtų išsirinkti draskyklę katei.

Ši priemonė – aktuali bet kuriam katės savininkui, kadangi ji leidžia sukurti būtiną erdvę gyvūnui patenkinti jo prigimtinį instinktą ir kartu apsaugoti namuose esančius baldus bei kitus paviršius.